Шукати в цьому блозі

середа, 4 лютого 2015 р.

Програми "в поміч"

В більшості випадків обслуговування шкільного комп'ютерного класу випадає на долю самого вчителя. Відповідно вчитель перед уроком має сам всі комп'ютери налаштувати, скинути на них потрібні файли у каталоги по класах, а після уроку перевірити чи нічого «цікавого» учні не залишили наступним користувачам. І так можна писати ще багато. А все це забирає час, якого нам і так завжди не вистачає. Тому треба шукати допомоги у різних програмах та утилітах, а таких є дуже багато. Про деякі з них я спробую розказати.

«Та хоч  зітри весь диск C!!!»
Всі ми знаємо, що для учнів зробити якусь шкоду то є святе, а показати як вони вміють «користуватися» ПК це для них завдання найвищого пріоритету. І як за ними не слідкуй, як не контролюй, все одно знайдеться той, хто проявить себе на всі сто і зробить вам приємний сюрприз.
Для того щоб не псувати собі настрій після кожного такого випадку можна встановити на всі комп'ютери класу утиліту, яка після кожного завантаження буде повертати ПК до початкового стану, який ви попередньо самі налаштовуєте. До таких утиліт належать: Shadow Defender, Deep Freeze, Sandbox(комп'ютерна безпека). Програми мають прості у користуванні, а головне результат чудовий: і ви спокійні, і техніка в порядку.

«Сім раз відкрий, сім раз скопіюй…»
Ще одна рутина, яка випадає на плечі вчителя – це копіювання завдань до уроку на кожний комп'ютер. А якщо клас ділиться на групи і наступний урок те саме завдання потрібно завантажити заново, то коли взагалі передихнути встигнеш. Щоб на перерві не стрибати від комп'ютера до комп'ютера і виконувати ті самі дії по  декілька разів, можна спростити собі життя. Є така програма Netop School розроблена для викладачів та вчителів, які використовують комп'ютери в процесі навчання. Програма має дуже багато можливостей, від розподілу файлів на всі ПК до контролю процесами кожного комп'ютера.

«Залиште теорію для ПК »
Ми всі знаємо, що практика без теорії трошки шкутильгає. Тому перевіряти учнів на знання теоретичної частини теми потрібно постійно. Та от усне опитування, чи то письмове тестування, або словниковий диктант, все воно якось вже по старому. Та й перевірка знову потребує часу і уважності, а хотілося б учнів оцінити відразу в кінці уроку а не аж на наступний раз. В цьому випадку тестове середовище MyTestX – це саме те що потрібно. Ну дуже хороша програма: можна складати тести різного типу, одночасно роздавати декілька тестів, сама оцінює результат роботи учнів та ще й зберігає його у файл. А головне час, який би затратився на перевірку, можна використати на закріплення теорії на практиці.

Немає коментарів:

Дописати коментар